Raido - Domy Gościnne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Atrakcje Orłowa

Atrakcje turystyczne Orłowa

Email Drukuj PDF

 Gdynia Orłowo i całe Trójmiasto,  to idealne miejsce wypoczynku, rekreacji i rozrywki dla turystów, podróżników, fanów mocnych wrażeń i aktywnego wypoczynku, osób w delegacji oraz wszystkich chcących poprawić kondycję i zdrowie.

Orłowo Morskie od 1920 roku jest wciąż modnym kurortem. Ta niewielka willowa część dzielnicy Orłowa skupiona bliżej linii brzegowej i rezerwatu przyrody od 1938 roku posiada status uzdrowiska.

Niepowtarzalny urok nadmorskiego krajobrazu, charakterystyczny  Klif Orłowski, molo, plaża oraz wiele śladów historii i romantycznych miejsc utworzyło z biegiem lat przepiękny i magiczny zakątek wśród lasów Parku Krajobrazowego.


Klif Orłowski

Stromy brzeg morski znajdujący się na granicy Orłowa z Redłowem. Rozciąga się od na długości 650 m pokryty chronionymi gatunkami roślin i zwierząt. Wokół Klifu rozciągają się malownicze trasy spacerowe.

 Molo orłowskie

W 1934r. Kompania Szkolna Batalionu Mostowego Wojska Polskiego z Modlina wybudowała drewniane molo o długości 430 m i szerokości 6 m, wyposażone na końcu w przystań dla statków białej floty. Molo to po II wojnie na skutek sztormów uległo zniszczeniu i zostało skrócone do około 180 m, od tego czasu ma wyłącznie charakter mola spacerowego. Wstęp na molo jest bezpłatny.

 


Promenada Królowej Marysieńki


Deptak orłowski. Nadmorska trasa spacerowa prowadząca od ul. Przebendowskich do Mola orłowskiego. Spacerując tą trasą można podziwiać Zatokę Gdańską a przy dobrej pogodzie również Półwysep Helski.
Domek Żeromskiego

„W tym domu mieszkał w 1920 r Stefan Żeromski. Wielki pisarz, piewca polskiego morza, rzecznik postępu i sprawiedliwości społecznej.” Zabytkowy budynek w Gdyni Orłowie, gdzie organizowane są wernisaże, wystawy oraz odbywają się spotkania autorskie. Obecnie znajduje się tam również urocza kawiarnia z widokiem na morze.

Zespół pałacowo – parkowy Kolibki

Jest jednym z nielicznych zachowanych na terenie Gdyni zespołów dworskich przy al. Zwycięstwa 291 (Orłowo – Kolibki). W dawnych czasach była to rezydencja rodów królewskich i szlacheckich: wizyta Króla Jana III Sobieskiego w 1678 roku oraz kilkakrotne wizyty Królowej Marysieńki.  Obecnie zespół historyczny zajmuje obszar 14,5 ha. W skład zespołu wchodzą: dwór z 1830 roku, stajnia i budynki gospodarcze z II połowy XIX wieku, ogród ozdobny z XVIII wieku, park z połowy XIX wieku oraz park leśny z widokiem na zatokę.

 
 
 
 


Kolibki Adventure Park

 Niezwykłe miejsce dla nieprzeciętnych ludzi. Stworzone przez pasjonatów mocnych wrażeń, ludzi kochających wypoczynek i sporty na wolnym powietrzu. Nie bojących się ciekawych nowych wyzwań i przygód. W ofercie znajdą Państwo: quady, parki linowe, ścianka wspinaczkowa, paintball, strzelnica, skoki na linie, wielka kula, park przygód dla dzieci.

Nasi goście otrzymują 10 % zniżki na atrakcje!

Źródło: http://www.adventurepark.pl


Ławeczka Antoniego Suchanka

Pomnik siedzącego na ławce jednego z najwybitniejszych polskich malarzy marynistów, który inspirację do swych dzieł czerpał z obserwacji morza z gdyńskiej plaży. Ławeczka znajduje się na skwerze przy molo.

Teatr na plaży

 Powstał w 1996 r. dzięki byłej dyrektor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni Julię Wernio. Od tej pory co roku w sezonie letnim wystawiane są przedstawienia teatralne, wieczory kabaretowe, reticale piosenek i inne plenerowe imprezy artystyczne.

Zespół szkół plastycznych

W ogrodzie szkoły znajdują się przepiękne rzeźby wykonane przez jej absolwentów.

Wieża widokowa

Wieża widokowa ma 50 m wysokości. Na niej znajduje się taras dostępny dla turystów  z którego rozciąga się malowniczy widok na Zatokę Gdańską.

 

 

 
Pole golfowe

Golf Park Gdynia to wyjście poza dzisiejsze środowisko golfowe, zmiana dotychczasowego wizerunku golfa jako sportu drogiego i elitarnego, na popularny, rodzinny, dla osób w każdym wieku, modny i towarzyski, szerzący zasady fair play.

Źródło: http://www.golfparkgdynia.pl

Bateria artyleryjska

 

Bateria artyleryjska położona na Klifie Orłowskim pomiędzy Orłowem a Redłowem powstała w latach 1947-1948 jako jeden z punktów obrony wybrzeża morskiego przed atakiem od strony morza. Jest to obecnie najlepiej zachowana w Polsce bateria nadbrzeżna i najciekawszy zabytek militarny Gdyni.

Źródło: http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_57472.html?page=10

Plaża w Gdyni Orłowo

Na szerokości 100 metrów przy Teatrze jest strzeżona i bezpieczna plaża.

Dodatkową atrakcją jest plaża dla piesków.

Centrum Handlowe Klif

Klif Gdynia to centrum handlowe przeznaczone dla ludzi, którzy cenią jakość i komfort robienia zakupów. Cechuje go atmosfera daleka od anonimowości, indywidualne podejście do klientów oraz kameralne, nowoczesne wnętrza, które sprzyjają komfortowi zakupów.

Ścieżki rowerowe

Całe Trójmiasto połączone jest siecią dróg rowerowych. Dla amatorów aktywnego wypoczynku przedstawiamy mapę tras rowerowych:

http://mapa.trojmiasto.pl/?x=-109.7&y=21.7&z=0&om=v